Archive for sierpień, 2014

XXII niedziela zwykła

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DOŻYNKI DIECEZJI PŁOCKIEJ

Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia!

Każdego roku od Święta Matki Boskiej Zielnej gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła. Czynią to w postawie dziękczynienia Stwórcy, że pobłogosławił

ich pracy i że ziemia wydała plon.

Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. Są przecież ukoronowaniem żniwnego trudu wielu ludzi, a szczególnie polskich rolników. W roku kanonizacji Papieża Polaka dziękczynienie za zbiory wpisuje się w dziękczynienie Kościoła za dar wyniesienia Jana Pawła II do chwały ołtarzy.

Gorąco zapraszam Was – Kochani – na Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Staroźrebach koło Płocka, w dekanacie bielskim, w niedzielę 7 września, w przeddzień Święta Matki Boskiej Siewnej.

Połączone będą one z dożynkami Województwa Mazowieckiego i Powiatu Płockiego. Msza Święta dziękczynna rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie gminnym. Poprzedzona zostanie korowodem delegacji z wieńcami żniwnymi, który wyruszy spod kościoła parafialnego o godz. 10.00.

Wiem, że serca rolników przepełnia dziś lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność waszej pracy, o to gdzie sprzedacie swoje produkty. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie. Liczę, jak zawsze na obecność Czcigodnych Księży i Rolników. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi Pani Równin Mazowsza. Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu.

Płock, dnia 19 sierpnia 2014 r.

† Piotr Liber                                                             Biskup Płocki

 

1.Dziś Dożynki parafialne. Serdecznie dziękuję tym mieszkańcom Królewa, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to dziękczynienie.

2.Pana Henryk Lewandowski zaprasza nas na dzisiaj po sumie po uroczystościach dożynkowych do mini skansenu wsi, który znajduję się na Jego posesji w Królewie. Na początku naszego spotkania będzie poświęcenie figurki (krzyż z Jezusem frasobliwym). Później  zwiedzimy mini muzeum z eksponatami przypominającymi życie na wsi przed laty. Przewidziany jest też poczęstunek tradycyjnymi wiejskimi potrawami.   Zapraszam.

3.Dobiegły  końca wakacje; dlatego z racji nadchodzącego nowego roku szkolnego zapraszam jutro na godzinę 8.00 na mszę św. po której rozpoczniemy nowy rok w szkole o 9.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty. Rozpocznijmy nowy rok pracy z Bogiem. Uczniów klas II gimnazjum proszę o odbieranie indeksów w których będą dokumentować swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W tym roku jak w latach poprzednich będą rozdawane karteczki dla dzieci upamiętniające ich udział we mszy św. Bardzo proszę o zbieranie i wklejanie do notesu tych karteczek, dzieci szkoły podstawowej i gimnazjalistów I klasy.

4.Za tydzień II niedziela miesiąca, odbędą się spotkania dzieci do komunii św. po mszy o 9.00, natomiast po mszy o 15 spotkanie z kandydatami do bierzmowania, czyli uczniami klas II i III gimnazjów.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Przypominam o spowiedzi kandydatom do bierzmowania.

6.Jutro przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą.

7. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze odbywają się ogólnopolskie uroczystości Dziękczynienia za Plony ’2014. Tam zjeżdżają się wszyscy rolnicy z całego kraju, aby przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej dziękować za opiekę i dobro, którego doświadczamy, i jednocześnie wypraszać potrzebne łaski.

W Gościu

Audiobook z „Dzienniczkiem” siostry Faustyny

W małym Gościu

– dodatek specjalny na początek roku szkolnego: „Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania” ze zbiorem najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole

XXI niedziela zwykła

1. Niech dzisiejszy czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg. Realizujmy zasłyszane dzisiaj słowo Boże, które może doprowadzić nas do pełni wiary i otworzyć przed nami drogi zbawienia.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską; w środę – św. Monikę, matkę św. Augustyna; w czwartek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

3. Przypominam: trwa sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów o powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji nadużywających alkoholu.

4. W tym roku dożynki parafialne odbędą się 31 sierpnia. Proszę o pełnienie roli starostów

rolników z Królewa. W roku przyszłym tę zaszczytna funkcję pełnić będą mieszkańcy z Krajęczyna. Pana Henryk Lewandowski zaprasza nas na niedzielę 31 sierpnia po sumie po uroczystościach dożynkowych do mini skansenu wsi, który znajduję się na Jego posesji w Królewie. Na początku naszego spotkania będzie poświęcenie figurki (krzyż z Jezusem frasobliwym). Później  zwiedzimy mini muzeum z eksponatami przypominającymi życie na wsi przed laty. Przewidziany jest też poczęstunek tradycyjnymi wiejskimi potrawami.   Zapraszam.

5. Dobiegają końca wakacje; dlatego z racji nadchodzącego nowego roku szkolnego zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty. Rozpocznijmy nowy rok pracy z Bogiem. Uczniów klas II gimnazjum proszę o odbieranie indeksów w których będą dokumentować swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu: Audiobook z „Dzienniczkiem” siostry Faustyny – najpopularniejszej na świecie polskiej książki. Do słuchania w samochodzie i w domu.

 – historie mężczyzn, którym czytanie i słuchanie „Dzienniczka” odmieniło życie;

– dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii św. rozwiedzionym, żyjącym w powtórnym związku?

APEL PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE USTANOWIENIA 26 SIERPNIA BR. DNIEM MODLITWY ZA PRZEŚLADOWANY KOŚCIÓŁ NA BLISKIM WSCHODZIE

Umiłowani w Chrystusie Panu, w ostatnich dniach docierają do nas budzące przerażenie wiadomości dotyczące losu naszych braci i sióstr w wierze żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Informacje te sprawiają, że w naszych sercach rodzi się ból, a jednocześnie poczucie solidarności oraz chęć niesienia im pomocy.

Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan. Jakże niepokoi fakt, że jeszcze jedenaście lat temu, przed interwencją Sił Koalicyjnych w 2003 roku, w Iraku mieszkało 1,4 mln chrześcijan, natomiast dzisiaj jest ich zaledwie 150 tysięcy. Smutek i współczucie budzi w nas wołanie ponad miliona naszych braci – wygnanych, umęczonych, pozbawionych domu i ojczyzny, którzy proszą: „nie zostawiajcie nas samych!”.

Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Louisa Raphaela I Sako, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy Was, aby dzień 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.                                                               Warszawa, dnia 13 sierpnia 2014 r.

                           Abp Stanisław Gądecki, Bp Artur G. Miziński, Abp Marek Jędraszewski

XX niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Bernarda, opata, doktora Kościoła; w czwartek – św. Piusa X, papieża; w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Królową.

2. Przypominamy: trwa sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów o powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji nadużywających alkoholu.

3. Dobiegają końca wakacje; dlatego z racji nadchodzącego nowego roku szkolnego zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty. Rozpocznijmy nowy rok pracy z Bogiem.

4.W tym roku dożynki parafialne odbędą się 31 sierpnia. Proszę o pełnienie roli starostów

rolników z Królewa. W roku przyszłym tę zaszczytna funkcję pełnić będą mieszkańcy z Krajęczyna.

5.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

6. 13 września pielgrzymka do Częstochowy i Gidli koszt 55 zł. Chętnych proszę o zapisywanie się.

7. Pana Henryk Lewandowski zaprasza nas w niedzielę 31 sierpnia po sumie i uroczystościach dożynkowych do mini skansenu wsi, który znajduję się na Jego posesji w Królewie. Na początku naszego spotkania będzie poświęcenie figurki (krzyż z Jezusem frasobliwym). Później  zwiedzimy mini muzeum z eksponatami przypominającymi życie na wsi przed laty. Przewidziany jest też poczęstunek tradycyjnymi wiejskimi potrawami.   Zapraszam.

XIX niedziela zwykła

1.W piątek, tj. 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk.

2. W sobotę będziemy przezywać odpust ku czci św. Rocha. Mszę św. o godzinie 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Proboszcz z Sochocina. Zapraszam na nasz odpust, który jest  świętem w parafii dla wszystkich mieszkańców i gości. Proszę o obecność asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami , ministrantów, lektorów. Po sumie o godzinie 11.00 będzie błogosławieństwo zwierząt.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Klarę, dziewicę; w czwartek – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana męczennika.

4. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

5. Przypominam: rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę  o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji nadużywających alkoholu.

6.W tym roku dożynki parafialne odbędą się 31 sierpnia. Proszę o pełnienie roli starostów

rolników z Królewa. W roku przyszłym tę zaszczytna funkcję pełnić będą mieszkańcy z Krajęczyna.

7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

w Gościu:

– Jak wyrwać się z choroby alkoholowej – historia alkoholiczki, która przestała pić.

– jak dzisiaj brzmi tureckie kazanie?

– reportaż dziennikarzy „Gościa” z sanktuarium koreańskich męczenników. Za kilka dni to sanktuarium odwiedzi Papież Franciszek.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Jana Marię Vianneya, kapłana; w środę – Przemienienie Pańskie; w piątek – św. Dominika, kapłana; w sobotę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), dziewicę męczennicę, Patronkę Europy.

2. Przypominam: rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę  o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji nadużywających alkoholu.

3. Pielgrzymi do Lichenia złożyli ofiarę w kwocie 440zł na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.

4. Wisząca dziś chorągiew procesyjna została wykonana z odzyskanych haftów, które były na starych chorągwiach. Z jednej strony widzimy Najświętsze Serce Pana Jezusa , a drugiej jest Najświętsze Serce Matki Bożej.

5. Serdecznie dziękuje panu Mariuszowi Wiśniewskiemu za naprawienie kostki brukowej i udrożnienie skrzydła bramy przed kościołem.

6. Dziękuję również panom  Romanowi Radkowi Wiktorowiczom za pracę dekarskie i impregnacje na naszym kościele. Udało się zakończyć impregnację – raz jeszcze dziękuje wszystkim, którzy  brali udział w tym przedsięwzięciu, począwszy od pomocy w zakupieniu preparatu, aż po jego rozprowadzenie na naszym kościele.

7. Dziś z okazji 70 rocznicy powstania warszawskiego, po mszy św. o 9.00 odbędzie się tradycyjnie, kolejny już koncert w wykonaniu wybitnego pianisty prof. Jerzego Maciejewskiego. Podczas koncertu usłyszymy muzykę Chopina, którą będzie tłumaczył nasz profesor. Po koncercie i mszy św. około godziny 12.00 odbędzie się spotkanie pielgrzymów do Ziemi św. w Miszewie dzięki gościnności pani Danuty Lasockiej. Zapraszam

8. W sakramentalny związek małżeński maja zamiar wstąpić: Justyna Woźnicka, panna zamieszkała w Kucharach Żydowskich i Adam Żołądek, kawaler zamieszkały w parafii Radzymin, oraz Kamil Muchowski, kawaler zamieszkały w Pruszkowie  i Paulina Żakowska, panna zamieszkała w Krajęczynie. Znających ewentualne przeszkody proszę o poinformowanie.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

10. W drugiej połowie maja organizuję wyjazd do sanktuariów maryjnych i atrakcyjnych miejsc turystycznych. Proszę o zapoznawanie się z programem szczegółowym znajdującym się na stronie internetowej parafii i zapisywanie się.

w Gościu:

W irackim mieście Mosul po raz pierwszy od prawie dwóch tysięcy lat nie odprawia się Mszy św. W 2003 roku w mieście było 100 tysięcy chrześcijan. Dziś nie pozostał nikt. Zostali zabici lub zmuszeni do ucieczki.

– o trzech młodych kobietach, które od pierwszego dnia Powstania Warszawskiego nieustannie adorowały Najświętszego Sakrament;

– Strefa Gazy, o której codziennie mówią media, to jeden z najbardziej zaludnionych obszarów kuli ziemskiej. Ponad 1,5 miliona ludzi mieszka na obszarze niewiele większym od Krakowa.

Pobliska parafia:
sierpień 2014
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie