XXX niedziela zwykła
1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza; w piątek – Wszystkich Świętych; w sobotę – wszystkich wiernych zmarłych.
2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół – żywą świątynię Boga. Jak wielka to łaska, że mamy świątynię, że możemy się w niej modlić i przyjmować sakramenty. Dbajmy o ten widzialny znak Bożej miłości do grzesznych. Ożywiajmy tę świątynię swoją obecnością i wspierajmy swymi ofiarami. Przede wszystkim pamiętajmy jednak, że nasze serca są żywą świątynią Boga.
3.W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta w naszym kościele będzie o godzinie 9.00. Na cmentarzu suma z procesją za wszystkich bliskich zmarłych rozpocznie się o godzinie 11.00. Pamiętajmy, że tego dnia jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia w pełnej mszy św., jak w każdą niedzielę i święta. Naszym zmarłym potrzebna jest modlitwa, a nie widoczne znaki dla ludzi, którymi są kwiaty i znicza. Obserwując zachowanie na cmentarzach, można dostrzec, że ogromna cześć jest tylko turystami stawiającymi sobie za cel bycie na cmentarzu, niestety, nie zastanawiając się nad sensem swojej obecności. Zapraszam do gorliwej modlitwy, sposobnością będzie również różaniec na naszym cmentarzu o godzinie 17.00.
4.Ochotnicza Straż z Idzikowic będzie kierować ruchem przy naszym cmentarzu. Proszę o stosowanie się do ich wskazówek. Samochody zostawiamy na parkingu koło organistówki. Przy cmentarzu możemy zatrzymać się by wysadzić pasażerów mających kłopoty z przemieszczaniem się.
5.W sobotę Dzień Zaduszny. Wszyscy wierni w tym dniu mogą uzyskać jeden raz odpust zupełny, który mogą ofiarować za zmarłych. Wierni mogą również uzyskać odpust zupełny każdego dnia od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i pomodlenie się, choćby w myślach za zmarłych. 2 listopada na mszy św. o 17.00 będziemy się modlić za wszystkich zmarłych od listopada zeszłego roku. Przypomnimy sobie tych, którzy od nas odeszli zapalając znicze, które ktoś z najbliższej rodziny zmarłego zaniesie na cmentarz w procesji, podczas której będziemy odmawiać różaniec.
6.Wypominki jednorazowe składamy na bocznym ołtarzu, roczne zapisujemy w zakrystii lub kancelarii. Można zamawiać też mszę św. na przyszły rok.
7.W zeszłą niedzielę liczyliśmy wiernych będących na mszach świętych. Od kilku lat obecność utrzymuję się na nie zmienionym poziomie i jest nas około 550 osób, ostatnio było 544: kobiet 313 i mężczyzn 231. Spadła jednak drastycznie ilość osób przyjmujących Komunię św. gdyż tego dnia Pana Jezusa do serc przyjęło tylko 82 kobiety i 21 mężczyzn.
8. Dziękuję bardzo panu Tomaszowi Bogdanowiczowi z Pruszkowa za podarowanie ławek szkolnych i krzeseł z których będzie utworzona sala katechetyczna.
9.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W najnowszym Gościu Niedzielnym
Co powiedział, a czego nie powiedział ks. arcybiskup Józef Michalik – o krzywdzących oskarżeniach kierowanych pod adresem przewodniczącego polskiego episkopatu.
– o nieufności wobec najczystszych gestów przytulenia, czy pogłaskania po głowie. Nieufność ta nie pochodzi od Anioła Stróża, ale od Złego;
– relacja z katowickiego „Spodka”, gdzie pięciuset artystów wystawiło dla siedmiotysięcznej publiczności widowisko o św. Franciszku z Asyżu.