XXXIII Niedziela zwykła
1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; w środę – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę męczennicę; w czwartek – bł. Salomeę, dziewicę; w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w sobotę – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Nasze myśli kierowane są na przyjście końca czasów. Naszą gotowość do spotkania z Chrystusem wyraźmy udziałem we Mszy świętej.
3. Dzisiejsza niedziela jest dniem spotkań z dziećmi komunijnymi i kandydatami do bierzmowania.
4. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej dziś przyjmują na sumie o godzinie 11.00 mieszkańcy Sobiesk u których będzie przebywać osiem dni. Za dwa tygodnie w niedzielę Matkę Bożą w Jej Częstochowskim wizerunku przyjmą mieszkańcy Pruszkowa. Zapraszam całą społeczność Pruszkowa na godzinę 11.00.
5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
6. W maju przyszłego roku organizuję wyjazd 10 dniowy do Włoch. Znalazłem dość tanie biuro podróży z który wyjazd kosztować będzie 1000 zł i 270 euro. Trasa prócz Rzymu jest zupełnie inna niż poprzednio. Szczegóły na stronie internetowej i w zakrystii. Kolejność zapisów wraz z zaliczką będzie decydować o miejscach w autobusie. Odwiedzimy miasta: Padwę, Watykan, Rzym, Pompeja, Neapol, Lanciano, Cascia, San Marino, Rawenna, Bolonia, Ferrara, Wiedeń, Ołomuniec.
W Gościu:
– o nieznanej stronie wojny na Ukrainie. W Mariupolu chrześcijanie różnych kościołów od dwustu dni nieprzerwanie modlą się w prowizorycznym namiocie o pokój. Są przekonani, że ich modlitewny namiot chroni ich miasto.
– o syryjskim księdzu, który niedawno uciekł z niewoli Państwa Islamskiego. Dżihadyści nakłaniali go do przejścia na islam. Wiedzieli, że pozyskanie tak znaczącego księdza wpłynie na pozostałych chrześcijan.
– o biblijnej Księdze Apokalipsy. Kojarzona jest z klęskami, a tymczasem niesie Kościołowi pociechę w czasie prześladowań i zwątpienia;
– o orędziu biskupów polskich do niemieckich sprzed pięćdziesięciu lat. Bez orędzia nie byłoby współczesnej Europy. A główny autor orędzia, ks. arcybiskup Bolesław Kominek powinien być zaliczony do ojców założycieli zjednoczonej Europy.