Druga Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia)
- Przeżywając dzisiaj uroczystość Bożego Miłosierdzia, warto postawić sobie pytania: czy staramy się wierzyć i ufać Bogu w każdej sytuacji? Czy wierzymy i ufamy Bogu zwłaszcza wtedy, gdy jest nam ciężko i przychodzi nam dźwigać ciężar nieszczęść, kłopotów, krzyża? Pamiętajmy, że niewiara i nieufność bardzo ranią przepełnione miłosierdziem Serce Jezusa. Nie bądźmy niedowiarkami. Nie traćmy ufności w nieskończone miłosierdzie Boże. Niech najczęstszą naszą modlitwą będzie modlitwa: „Jezu ufam Tobie”. Chrystus miłosierny patrzy dziś na nas z miłością. Odpowiedzmy więc na Jego miłość do nas naszą miłością, odnawiając dziś wiarę i ufność w Jego nieskończone miłosierdzie.
- W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
- Dziś rozpoczyna się 72. Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym, bezrobotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się z bliźnimi dobrami duchowymi i materialnymi. Tydzień Miłosierdzia dotychczas obchodzony był w Polsce w październiku; od 2013 roku decyzją Konferencji Episkopatu Polski, rozpoczyna się w I niedzielę po Wielkanocy, tj. w niedzielę Miłosierdzia Bożego.
- W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
- Bierzmowanie w Krysku 20 kwietnia. Kandydatów proszę o zgłoszenie się do kancelarii we wtorek lub środę od godziny 16.00.
- Spotkanie dzieci komunijnych na próbie we wtorek o 17.30.
- Dziś po mszy św. o 15.00 spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch.
W Gościu;
– płyta CD z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wybitni wokaliści z pomocą Ducha Świętego, specjalnie dla czytelników „Gościa Niedzielnego” nagrali Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Do słuchania w domu i w samochodzie.
– Jezus powiedział siostrze Faustynie, że Koronka do Bożego Miłosierdzia ma być odmawiana „na uśmierzenie gniewu Bożego”. Co znaczą te słowa? Czy Bóg może się gniewać?,
– ważne dla maturzystów – kiedy będą mogli się odwoływać od ustalonego przez komisję wyniku testu?.