XI Niedziela Zwykła
- Trwa oktawa Bożego Ciała. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, poświęca się wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie są darem Bożym służącym ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory. Zatyka się je za obrazy świętych, nad oknami i w sieni. Do tej pory przypisuje się wiankom leczniczą moc i działanie ochronne. Zapraszam mieszkańców poszczególnych miejscowości zgodnie z harmonogramem na oktawę: Poniedziałek – Przepitki, Bolęcin; Wtorek – Jędrzejewo, Kuchary; Środa- Krajęczyn, Pruszkowo; Czwartek- Królewo i Sobieski, oraz asysta procesyjna.
- W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia jesteśmy zwolnienie z zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Została ustanowiona po objawieniu się Chrystusa św. Małgorzacie Marii Alacoque w latach 1673–1675, który zażądał ustanowienia święta ku czci swego Serca oraz odprawiania specjalnego nabożeństwa. Wiernym, którzy będą oddawać cześć Boskiemu Sercu, obiecał wiele łask (tzw. obietnice Serca Jezusowego). Celem święta jest: rozważanie miłości, którą Chrystus okazał przede wszystkim na krzyżu (ofiara krwawa) i okazuje podczas Mszy świętej (ofiara niekrwawa), złożenie za nią należnego dziękczynienia i uwielbienia, wypełnienie obowiązku przebłagania za winy swoje i wszystkich ludzi. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa.
- W piątek uroczyste zakończenie roku szkolnego w kościele o godzinie 8.00. Do szkoły pani Dyrektor zaprasza na 9.00.
- W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który wskazywał na Chrystusa jako na zapowiedzianego Zbawiciela świata.
- Za tydzień w poniedziałek o 15.45 przechodzić będą przez Królewo pielgrzymi do Gietrzwałdu. Proszę o życzliwe przyjęcie pielgrzymów.
- Uporządkowane zeszyty z karteczkami oddajemy w zakrystii, za tydzień zapraszam po odbiór.
- Dziś przeżywam swój jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Przy tej okazji został zorganizowany piknik parafialny, który to uświetnią występ Orkiestry dętej z Jońca pod batutą pana Kapelmistrza Cezarego Celiana. W organizacje tego dnia włączyli się: Urząd Gminy z Jońca na czele z panem Wójtem Markiem Czerniakowskim, Towarzystwo Ludowe SONA z panem Prezesem dr. Leonard Milewski. Jestem bardzo wdzięcznym wrażliwym PANIOM za upieczenie ciasta, za smalec, ogórki, kiełbaski, karkówkę, chleb, ugotowanie grochówki, przygotowanie ziemniaków, warzyw, częstowanie dziś podczas festynu. Serdecznie dziękuję księżom ks. Kan. Ignacemu, ks. Matuszowi za wspólną modlitwę i obecność. Współpracownikom panom organiście Januszowi Kacperskiemu i kościelnemu Ireneuszowi Pilińskiemu za dobrą współpracę podczas tych 10 lat w Królewie. Wszystko byłoby na nic gdybyście nie pojawili się Wy drodzy Goście. – dziękuje za obecność i wszelkie przejawy życzliwości, modlitwy, dobre słowa, życzenia. Wszystkie te słowa są dla mnie bardzo miłe, ale również będą mobilizacja do dalszej wytężonej posługi pośród Was.
- Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
- O ciekawej migracji ze wschodu. W Polsce przebywa i pracuje około miliona Ukraińców. Są, a jakby ich nie było. Bo nie rzucają się w oczy, wtapiają się w tłum. Dopiero ostatnio coraz częściej słychać ich język.
- jeszcze raz o przesłaniu Fatimy, które kwestię zbawienia stawia na ostrzu noża;
- w Indiach w lodówkach leżą miliony zamrożonych embrionów. I nikt nie wie, co z nimi robić.
W „Małym Gościu”:
– „Wyjątkowy Osioł”, czyli najnowsza płyta zespołu „Arka Noego”;
– rozmowa z Robertem Friedrichem, założycielem „Arki Noego”;
– jak zrobić kompas?