ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
1. W święto Chrztu Pańskiego kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia. W Polsce jednak jest dawny zwyczaj kończenia tego czasu świętem Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) 2 lutego. Dlatego do tego czasu można zachować szopkę w kościele i śpiewać kolędy.
2. Obchodząc pamiątkę chrztu Jezusa, pomyślmy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Mamy coraz bardziej upodabniać się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz mocniej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także aby zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.
3. Trwa wizyta duszpasterska, która jest spotkaniem duszpasterza z jego wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne, a także spotkaniem modlitewnym całej rodziny, dlatego bardzo proszę, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy.
W tym tygodniu odwiedzę;
9 I (poniedziałek) 2012 r. godzina 900 –Krajęczyn – lewa strona, Podgrabie
12 I(czwartek) 2012 r. godzina 900 –Krajęczyn – prawa strona
13 I (piątek) 2012 r. godzina 900 –Kuchary lewa strona (od Państwa Sokołowskich)
14 I (sobota) 2012 r. godzina 1200 –Idzikowice (do Państwa Brzeszkiewicz)
4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.